Batch (V) 
S.No Name Designation Department BPS Courses
1 Aamir Khan I/C Director  Law Department 17 PMP
2 Aamir Shaikh  Assistant Chief  Planning & Development Department 18 PMP
3 Afshan Shaikh Section Officer  CM's Secretariat Sindh 17 PMP
4 Ali Waheed Kazi I/C Programmer Law Department 17 PMP
5 Imran Sibtain Section Officer  Planning & Development Department 17 PMP
6 Maqsood Ahmed Baladi Section Officer  Local Government 17 PMP
7 Muhammad Akhtar Ghori Secretary Inter Provincial Coordination 20 PMP
8 Muhammad Bhagial Joyo Section Officer  Law Department 17 PMP
9 Muhammad Daniyal Section Officer  Environment Climate Change & Costal Development Department 17 PMP
10 Muhammad Kashif Section Officer  Planning & Development Department 17 PMP
11 Muhammad Waqas Deputy Secretary (I&C) Services General Administration & Coordination Department 18 PMP
12 Naveed Ahmed Soomro Section Officer  Home Department 17 PMP
13 Peeral Chandio Section Officer  Governor House Karachi 17 PMP
14 Rubina Asif Additional Secretary Law Department 19 PMP
15 Saeedullah Narejo Section Officer  Home Department 17 PMP
16 Saif ul Malook Senior Manager  Information Science & Technology Department 18 PMP
17 Shahzeb Shaikh Deputy Secretary  DEPD 18 PMP
18 Sikandar Ali Assistant Director Information Science & Technology Department 17 PMP
19 Abdul Ghani Lashari Junior Clerk Governor House Karachi 11 MS Office VII
20 Aijaz Ali Senior Clerk CM House 14 MS Office VII
21 Ayaz Ahmed  Junior Clerk Law Department 11 MS Office VII
22 Ghulam Mujtaba Junior Clerk Governor House Karachi 11 MS Office VII
23 Javed Ahmed  Junior Clerk CM House 11 MS Office VII
24 Khursheed Khan J.C.T Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VII
25 Qazi Abid Ali Section Officer  Industries & Commerce Department. 17 MS Office VII
26 Sada Hussain Chamber assistant PAC - PAS 14 MS Office VII
27 Saleem Ahmed Junior Clerk Law Department 11 MS Office VII
28 Salim Ahmed Abbasi Assistant Superintendent Local Government & HTP 16 MS Office VII
29 Shabbir Ahmed Assistant Superintendent Industries & Commerce Department. 16 MS Office VII
30 Shazia Hassan  Junior Clerk Women Development Department  11 MS Office VII
31 Sher Ali Memon Junior Clerk Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VII
32 Sohrab Assitant Industries & Commerce Department. 16 MS Office VII
33 Aamir Ali Dahri Junior Clerk Law Department 11 MS Office VIII
34 Abdul Qayoom Junior Clerk CM House 11 MS Office VIII
35 Agha Zulfiqar Ali Khan J.C.T Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
36 Ashique Ali Lakho Junior Clerk CM's Secretariat Sindh 11 MS Office VIII
37 Bisharat Ali Sahito Junior Clerk Human Settlement 11 MS Office VIII
38 Ghulam Rasool  Junior Clerk DEPD 11 MS Office VIII
39 Ghullam Qadir Tagar Junior Clerk Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
40 Hafiz Syed Muhammad Ali Junior Clerk Law Department 11 MS Office VIII
41 Imdadullah  Stenographer Services General Administration & Coordination Department 14 MS Office VIII
42 Javed Sadiq Sr. Clerk Law Department 14 MS Office VIII
43 Junaid Jamshed Junior Clerk Environment Climate Change & Costal Development Department 11 MS Office VIII
44 Kamran Umrani Sr. Clerk Law Department 14 MS Office VIII
45 Masood Jatoi Junior Clerk Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
46 Mirza Muhammad Sajid Baig Junior Clerk Human Settlement 11 MS Office VIII
47 Muhammad Afzal Junior Clerk Planning & Development Department 11 MS Office VIII
48 Muhammad Ahsan Junior Clerk Human Settlement 11 MS Office VIII
49 Muhammad Azeem Junior Clerk Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
50 Muhammad Haider Ashraf Junior Clerk Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
51 Muhammad Qaiser Assistant Law Department 16 MS Office VIII
52 Muhammad Sadaqat Khan JCT Home Department 11 MS Office VIII
53 Muhammad Sohail Stenographer Home Department 14 MS Office VIII
54 Muhammad Tahir Bhatti Junior Clerk Information Science & Technology Department 11 MS Office VIII
55 Mukhtiar Ahmed Memon Junior Clerk Excise, Taxation Department 11 MS Office VIII
56 Naveed Ali J.C.T Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
57 Nazeer Hussain Jakhrani Assistant Superintendent Human Settlement 16 MS Office VIII
58 Saadat Ali Khan Junior Clerk Law Department 11 MS Office VIII
59 Samreen Aamir Receptionist  Provincial Ombudsman 14 MS Office VIII
60 Shahzeb Sohail Soomro Assistant  Board of Revenue 16 MS Office VIII
61 Sibghatullah Junior Clerk Local Government Department 11 MS Office VIII
62 Singhar Ali Junior Clerk Excise, Taxation Department 11 MS Office VIII
63 Sohail Ahmed  Junior Clerk Law Department 11 MS Office VIII
64 Sohail Ahmed Shaikh Junior Clerk Excise, Taxation Department 11 MS Office VIII
65 Syed Irfan Raza Shah Junior Clerk Environment Climate Change & Costal Development Department 11 MS Office VIII
66 Syed Karam Hussain Shah Junior Clerk Human Settlement 11 MS Office VIII
67 Syed Muhammad Saroosh Junior Clerk Services General Administration & Coordination Department 11 MS Office VIII
68 Syed Usman Ali Junior Clerk Governor House Karachi 11 MS Office VIII
69 Tariq Hussain  Programmer Law Department 17 MS Office VIII